Nuotraukų galerija

Sciaenochromis Fryeri

     Pavadinimai: Sciaenochromis Fryeri, Electric Blue Hap
      Šeima: Cichlidae
      Gamtoje aptinkamas: Afrikoje, Malawi ežere.
      Dydis: dažniausiai užauga 12-15cm, tačiau gerose sąlygose gali pasiekti ir 20cm.
      Gyvenimo trukmė: 10 metų.
      Temperatūra: 24-28 laipsniai.
      pH: 7.6-8.8
      dH: 10-25
      Mityba: valgo visą duodamą maistą: šaldytą, gyvą, sausą. Augalinės kilmės maistas nėra būtinas. Negalima duoti gyvulių mėsos.
      Akvariumo įrengimas: akvariumo tūris – 300 litrų. Dekoracijoms naudoti akmenis, iš jų formuojant slėptuves žuvims. Palikti daug vietos plaukiojimui. Gruntui naudoti smėlį. Augalų šios žuvys neliečia.
      Aprašymas: gana rami žuvis, tačiau nerekomenduojama laikyti su labai mažais kaimynais. Taip pat gali nesugyventi su kitomis, panašių spalvų žuvimis. Geriausi kaimynai – Protomelas, Aulonocara, Copadichromis rūšies žuvys.
      Geriausia laikyti vieną patina ir keletą patelių, du patinai gali nesutarti tarpusavyje, nebent akvariumas labai didelis, ir jiems bus vietos slapstytis.
      Šios žuvys mėgsta plaukioti po visa akvariumo plotą, labai aktyvios būna maitinimo metu.
      Kol jaunos, būna pilkos, tačiau augant, patinai nusispalvina ryškiai mėlyna spalva ir būna tikra akvariumo puošmena.
      Lytis: kol maži, sunku atskirti lyti, tačiau augant patinai pasidaro ryškiai mėlyni, o patelės išlieka pilkos, ir tik retkarčiais turi mėlyno atspalvio.
      Naršinimas: gana nesunkiai naršinama žuvis. Patinas parenka vietą nerštui, aplink akmenį stato kalnus iš grunto. Paruošęs vietą nusispalvina nuostabiai ryškiomis spalvomis ir “šokdamas” kviečia patelę. Patelė deda po vieną ikrą akmens viršuje, šie rieda žemyn, kur jų laukia ir apvaisina patinas. Neršto metu patelė gali padėti apie 60-70 ikru. Apvaisintus ikrus patelė surenka į burną ir juos nešioja maždaug tris savaites.

Agresyvumas 3/10

Straipsnio autorius Pangeja 2015.06.18