Nuotraukų galerija

Astronotus Ocellatus
Pavadinimai: Astronotus Ocellatus, Oscar Fish, Velvet Cichlid, Marbled Cichlid, Tiger Oscar, Red Oscar, Common Oscar, Albino Oscar, Lutino Oscar, Wild Type Oscar.
Šeima: Cichlidae
Gamtoje aptinkamas: Pietų Amerikoje – Amazonės ir Orinoko upių baseinuose – Argentinoje, Brazilijoje, Kolumbijoje, Gvinėjoje, Paragvajuje, Peru, Urugvajuje ir Venesueloje.
Dydis: 30-40cm. Kol jauni, auga labai greitai - 3 ir daugiau centimetrų per mėnesį, todėl reikėtų iš karto pasirūpinti dideliu akvariumu.
Gyvenimo trukmė: 10 metų ir daugiau.
Temperatūra: 22-26 laipsniai.
pH: 6-8/ dH: 5-19.
Mityba: sausas, šaldytas maistas, gyvas maistas (sliekai, krevetės), augalinis maistas, daržovės. Reikalingi C ir E vitaminai. Nerekomenduojama duoti guvūlių mėsos (jei turi keturias kojas arba kailį – žuvims netinka). Svarbu neperšerti, nes valgo jos labai daug.
Akvariumo įrengimas: vienai žuviai rekomenduojamas akvariumo dydis – 200l. Akvariumą reikėtų dekoruoti šakomis, akmenimis, tačiau reikia žinoti, kad šios žuvys mėgsta pastumdyti akmenis, ir taip gali sudaužyti akvariumą, šildytuvą ar kitus prietaisus, esančius akvariume. Reikalinga gera filtracija ir pastovūs vandens keitimai. Jei akvariume norite augalų, juos reikia tvirtinti prie šakų ar sodinti į vazonėlius, kitu atveju jie bus išrauti.
Aprašymas: vidutinio agresyvumo žuvis. Gali suvalgyti kaimynus, jei jie tilps į burną, tačiau tuo pačiu gali nukentėti nuo didesnių ir piktesnių kaimynų. Šios žuvys greitai atpažista maitintoją, ir jį pamačiusios suaktyvėja. Laikui bėgant, kai kurie Astronautai, leidžiasi glostomi, galima įpratinti maitinti iš rankų. Taip pat šios žuvys turi savo charakterį, užsispyrimą. Kartais jos nustoja maitintis ir gali savaitę gulėti ant akvariumo dugno į nieką nereaguodamos, o praėjus savaitei vėl maitintis ir būti aktyvios.
Lytis: atskirti šių žūvų lyti praktiškai neįmanoma. Vienintelis variantas – laukti neršto ir žiūrėti kas deda ikrus, ir kas juos apvaisina.
Naršinimas: Astronautai pradeda neršti maždaug vienerių metų amžiaus. Prieš nerštą dažnai porą galima matyti susikibusią lūpomis, ar besipurtančius patina ir patelę, vieną priešais kitą. Pirmiausia pora pasiruošia vietą nerštui – dažniausiai tai būna lygus akmuo arba akvariumo dugnas, nuo kurio žuvys pašalina gruntą. Tuomet patelė sudeda ikrus, o patinas juos apvaisina ir saugo. Tuo metu žuvys būna gana agresyvios, dėl to gali kentėti kaimynai. Pasitaiko atvejų, kai ikrus sudeda dvi patelės, todėl po pirmo neršto dar nereikėtų džiaugtis, jog turite porą.

Straipsnio autorius Pangeja 2015.03.22