Nuotraukų galerija

Ancistrus Dolichopterus

      Pavadinimas: Ancistrus Dolichopterus
      Šeima: Loricariidae
      Gamtoje aptinkamas: Pietų Amerikoje, Amazonės upėje
      Dydis: patinai užauga iki 15cm, patelės – 12cm.
      Gyvenimo trukmė: 12 metų.
      Temperatūra: 23-27 laipsniai.
      pH: 6-8
      dH: 6-15
      Mityba: minta akvariumo dumbliais, ant dugno randamais maisto likučiais. Galima maitinti specialiu, dugninėms žuvims skirtu, maistu. Racioną galima papildyti agurku, cukinija.
      Jei Ancitrusams skirtą maistą suvalgo kitos žuvys, rekomenduojama juos maitinti prieš einant miegoti, kai akvariumo šviesa būna užgesinta, tuomet didesnė tikimybė, kad maistas pasieks Ancitrusus.
      Akvariumo įrengimas: rekomenduojamas akvariumo ilgis – ne mažiau nei 80cm. Akvariumą reikėtų dekoruoti akmenimis, šakomis, iš ju įrengiant sleptuves, kurioje šios žuvys praleis didžiąją laiko dalį. Akvariumo gruntas neturėtų būti aštrus, kad žuvis plaukiodama pagal dugną nesusižeistų. Sveikų augalų šios žuvys neliečia, todėl akvariumas gali būti apsodintas.
      Aprašymas: taiki žuvis, tinkanti į visų tipų akvariumus. Du patinai gali tarpusavyje pasipešti, tačiau visiškai nekreipia dėmesio į kitas, aplinkui plaukiojančias, žuvis. Dauguma naujoku kaltina Ancitrusus suvalgius kitas žuvis, tačiau tai labai mažai tikėtinas atvejis. Ancitrusai gali pasimėgauti nebent jau nugaišusia žuvimi.
      Puikūs akvariumo darbininkai, valantys stiklus, augalus ir dekoracijas nuo dumblių. Dėl savo unikalios burnos, gali keletą valandų išbūti prisisiurbę prie stiklo ar dekoracijos. Kadangi ši žuvis prasta plaukikė, būtent sugebėjimas prisisiurbti prie šakos ar akmens padeda jai išgyventi gamtoje ir nebūti nuneštai sraunios upės. Kol jauni, dažnai matosi akvariume, užaugę mėgsta slapstytis, susiranda slėptuvę ir joje praleidžia ilgą dienos dalį, ir išlenda tik naktimis.
      Norint šias žuvis pagauti tinkleliu, reikia būti labai atsargiems, kadangi jų ūsiukai gali įstrigti tinklelyje.
      Lytis: atskirti šių žuvų lyti gana lengva. Maždaug 6 mėnesių patinams pradeda dygti ūsai ir užauga gana nemaži, tuo tarpu pas pateles ūsai būna labai maži. Taip pat, patinai užauga truputi didesni, nei patelės.
      Naršinimas: naršinimas nėra sudėtingas. Susidariusi pora susiranda neršto vietą, tam puikiai tinka kokoso kevalas, vazonas ar kita slėptuvė, kurioje pora galėtų isikurti, ir joje sudeda ikrus, kuriuos saugo patinas.
Agresyvumas 1/10

Straipsnio autorius Pangeja 2015.03.26